O nas

Poznaj nasz zespół

Jesteśmy zespołem psychoterapeutów różnych nurtów: psychodynamicznego, Gestalt, poznawczo-behawioralnego, systemowego, część z nas – w swojej pracy – wykorzystuje elementy psychodramy, stale się rozwijamy, by móc jak najlepiej zaadresować pomoc dla Ciebie i Twoich bliskich.

Monika Jastrzębska-Petrus

Z wykształcenia jestem Kulturoznawcą (Uniwersytet Śląski) i Psychologiem (Uniwersytet Śląski), Certyfikowanym Psychoterapeutą Uzależnień, mam za sobą szkolenie Trenera grupowego pierwszego stopnia, ukończyłam Czteroletni całościowy kurs psychoterapeutyczny w Śląskiej Szkole Psychoterapii (pod Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym).

Przez lata pracowałam z osobami uzależnionymi i ich rodzinami w formie pracy indywidualnej i grupowej, od 7 lat prowadzę własną praktykę, pracując z osobami (w kontakcie indywidualnym) z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, depresyjnymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami psychosomatycznymi, oraz tymi, którzy potrzebują zmian w swoim życiu. Szkoliłam się w nurcie eklektycznym, natomiast myśląc o sobie – jako psychoterapeucie- najbliżej jest mi do podejścia psychodynamicznego i psychodramatycznego, w swojej pracy wykorzystuję elementy psychodramy.

Pracuję pod stałą superwizją.

Pasjonuje mnie stolarstwo, lubię nadawać drugie życie rzeczom, lubię też piękno budynków i miejsc, a zimowymi wieczorami – rozgrywki w gry planszowe.

Bartłomiej Petrus

Jestem magistrem Psychologii, Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień, ukończyłem Studium Pomocy Psychologicznej, Metody modyfikacji zachowań dzieci i młodzieży, Psychoterapeutą – w procesie certyfikacji (Śląska Szkoła Psychoterapii).

Swoje doświadczenie zdobywałem poprzez wieloletnią pracę w: SP ZOZ Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, NSZOZ Neuro-Med Centrum Terapii Nerwic, Depresji i Uzależnień w Jastrzębiu Zdrój, Powiatowym Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym w Wodzisławiu Śląskim, Poradni Zdrowia Psychicznego i Uzależnień w Żorach oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień AL-Med w Wodzisławiu Śląskim i Żorach. Od wielu lat prowadzę własną praktykę.

Przynależność do organizacji i stowarzyszeń:
Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

Pracuję pod superwizją.

Aneta Korzuśnik

Jestem psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuję zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi.

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie jako dobrostan biografia-psycho-społeczny, takie ujęcie zdrowia jest mi bardzo bliskie, dlatego w swojej pracy psychoterapeutycznej wykorzystuję również wiedzę zdobytą podczas studiów pielęgniarskich na Akademii Medycznej – od 15 lat pracuję z osobami nieuleczalnie chorymi i ich rodzinami również w obszarze traumy, lęku i osierocenia.

Praca z pacjentami jest dla mnie źródłem satysfakcji i motorem napędowym do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. W kontakcie z pacjentem – zarówno dorosłym , jak i dzieckiem – stawiam na szczerą i otwartą relację, wspólne przepracowanie trudności, krok po kroku w tempie pacjenta, a także na jakość pomocy, którą oferuję.

Lubię tańczyć, malować, szyć, długie spacery, lody truskawkowe, lubię ludzi.

Katarzyna Wajda

Ukończyłam 5-letnie studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Katowicach o specjalności psychologia kliniczna. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w diagnozie i terapii psychologicznej zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Ukończyłam podyplomowe studia pedagogiczne, prowadziłam warsztaty dla różnych grup odbiorców. Odbyłam dodatkowe szkolenia i kursy, uczestniczyłam w konferencjach naukowo-szkoleniowych. Pracę terapeutyczną od lat  podaję regularnej superwizji.

W swoim rozwoju zawodowym nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa, a w życiu prywatnym lubię dbać o balans między różnymi aktywnościami.

Barbara Kmietjan

Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia w Śląskiej Szkole Psychoterapii.
Z wykształcenia jestem filozofką i socjolożką. Z pasji prowadzę warsztaty teatralne oraz grupy improwizacji. Pracę poddaję regularnie superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Bliskie jest mi podejście psychodynamiczne, które łączę z elementami psychodramy. Ważne jest dla mnie towarzyszenie drugiej osobie w jej trudnych przeżyciach i cierpieniu, by wspólnie zrozumieć dlaczego tak się dzieje i zintegrować to doświadczenie.
Praca w gabinecie to dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem. W terapii staram się zbudować przede wszystkim dobrą relację opartą na empatii, zaufaniu, życzliwości i szacunku, które mogą stać się fundamentem nowego, lepszego życia.
Pracuję z dorosłymi i młodzieżą, indywidualnie i grupowo.

Odpoczywam, chodząc po lesie. Lubię czytać książki i zdarza mi się popełnić wiersz.

Katarzyna Sproncel

Posiadam wieloletnie doświadczenie jako menager. 
Jestem osobą wrażliwą i poukładaną, lubiącą kontakty z ludźmi. 
Moją pasją są podróże – we wszystkie strony świata, co pozwala mi poznać kulturę, kuchnię i obyczaje różnych środowisk na świecie. Kocham zwierzęta, z tego tytułu posiadam trzy koty, wolny czas poświęcam swoim zwierzakom, aktywnościom sportowym, czytaniu książek.

W Ośrodku Opoka, dbam o rejestrację, kontakt, atmosferę, wizerunek … i jeszcze wiele innych spraw, lubię uczyć się nowych rzeczy, cenię spokój.

Adam Głowacki

Jestem psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Śląskiej Szkole Psychoterapii, absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaję superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego, pracując w oparciu o Kodeks Etyki Zawodowej Psychoterapeuty. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Doświadczenie w terapii indywidualnej i grupowej dorosłych oraz młodzieży zdobywałem na licznych praktykach i stażach, w tym jako Mental Health Support Assistant w Londynie. Psychoterapię prowadzą również w języku angielskim. Najbliższe jest mi podejście psychodynamiczne, które łącze z elementami psychodramy, podejściem humanistycznym, systemowym oraz poznawczo-behawioralnym. W pracy z pacjentami indywidualnymi istotne dla mnie jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo, uważność na emocje, myśli, potrzeby drugiego człowieka oraz poufność. Zapraszam do kontaktu osoby, które potrzebują wsparcia, odczuwają obciążenia wynikające z dorastania w rodzinach problemowych, posiadające trudności z tworzeniem i podtrzymaniem relacji międzyludzkich, doświadczające kryzysów rodzinnych i indywidualnych, zmagające się ze stanami obniżenia nastroju i lęku. Prywatnie jestem miłośnikiem podróży, szczególnie w miejsca poza utartym szlakiem.

Dawid Stopa

Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach socjologia o specjalności raca socjalna oraz filozofia o specjalności doradztwo filozoficzne i life coaching. Psychoterapeutą w trakcie pełnego 4 letniego szkolenia. Pracującym w nurcie Gestalt oraz psychodynamicznym. Prowadzę sesje z parami oraz osobami indywidualnymi w kryzysie życiowym w obszarze szeroko pojętej zmiany. Pracuję również z osobami uzależnionymi (narkomania, alkoholizm, uzależnienia behawioralne). W ramach tej pracy współtworzyłem i prowadziłem grupy terapeutyczne oraz wsparciowe. W procesie terapeutycznym zależy mi na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Pracę swoją poddaję stałej superwizji u certyfikowanego przez PTP superwizora, pracuję w oparciu o kodeks etyczny PTP.